Site içi arama:

 

Hizmetlerimiz
Anasayfa
Bilgi
Anlaşmalı Kurumlar
Sorularınız
İletişim
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Forum
Bültenler
Üyelik
Online Destek
Doktorlarımız
Op.Dr. Hikmet HASIRİPİ Op.Dr. Figen POTUR
Prof.Dr.Fikret MUTLU Dr.Uğurhan SEZER
Doç.Dr.Emin GÜRSEL Dr.Asiye TOKUŞTEPE
Op.Dr. Neslihan ASTAM Dr.Ahmet ÖZTEMEL
Op.Dr. Aydın ÇELİKDOĞAN  
 
 
  Doktorlarımız
Dr. Hikmet Hasıripi

Op. Dr. Hikmet Hasıripi

1952 yılında Merzifon' da doğdu, ilköğrenimini burada tamamladı. Daha sonra öğrenimine İstanbul'da devam etti. 1975 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

1979-82 yılları arasında Ankara'da Gülhane Askeri Tıp Akademisinde Göz hastalıkları üzerine ihtisas yaptı.

1982-85 yıllan arasında Erzurum'da Mareşal Çakmak Askeri Hastanesi'nde çalıştı. 1985 yılında Ankara Numune Hastanesi'nde Acil Serviste Uzman, 1988' de 1. Göz Kliniğinde Başasistan olarak, 1990' da Şef Muavini olarak görev yaptı.

1991 yılında İngiltere Glasgow'da Tennent Eye Institude' de göz tümörlerinden Malign Melanomlar üzerinde çalıştı, l993 yılında Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Klinik Şefi oldu.

1995 yılında American Academy of Ophthalmology üyeliğine kabul edildi. American Society of Cataract and Refractive Surgery üyesi de olan Op.Dr.Hikmet Hasıripi halen Numune Hastanesi Göz Kliniği şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Heryıl ilkbahar ve sonbaharda Amerika Birleşik Devletleri'nde kongrelere devamlı katılmaktadır, yüze yakın yurt içi ve yurt dışı yayını mevcuttur. Evli ve iki çocuk babası olan Op.Dr. Hikmet Hasıripi, Işık Göz Kliniği'ni 1997 yılında kurmuştur.